رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۵
  • کد خبر : ۱۱۲۹
  • چاپ خبر : اپلیکیشن مواکب لرستان در اربعین۹۸ طراحی می‌شود

اپلیکیشن مواکب لرستان در اربعین۹۸ طراحی می‌شود

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین لرستان اظهار داشت: امسال یک دوره آموزشی ۶۰۰ نفره برای خدام مجمع مواکب این استان برگزار و از طرف دیگر یک اپلیکیشن طراحی می‌شود که بتوان در آن تعداد مواکب، زائرین و خدام نیز دیده شود. میثم کشکولی عصر امروز در جلسه ستاد اربعین لرستان با اشاره به فعالیت مجمع […]

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین لرستان اظهار داشت: امسال یک دوره آموزشی ۶۰۰ نفره برای خدام مجمع مواکب این استان برگزار و از طرف دیگر یک اپلیکیشن طراحی می‌شود که بتوان در آن تعداد مواکب، زائرین و خدام نیز دیده شود.

میثم کشکولی عصر امروز در جلسه ستاد اربعین لرستان با اشاره به فعالیت مجمع موکب‌های این ستان به‌عنوان یک شبکه منسجم اظهار داشت: مجمع موکب‌های لرستان در سال گذشته دارای چهار موکب در نجف، هفت موکب در کربلا و ۲ ایستگاه صلواتی در کربلا بوده که به ۲۰ هزار نفر در نجف و ۴۰ هزار نفر در کربلا خدمات ارائه داده‌است.

وی افزود: مجمع موکب‌های استان لرستان در سال گذشته دارای ۷۰۰ خادم بوده‌است و ۳۰ مبلغ نیز در این موکب‌ها خدمت کرده‌اند.

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین لرستان با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲هزار نفر توسط ۲۰ پزشک ایرانی در مواکب ویزیت شده‌اند، عنوان کرد: برگزاری جلسات ملی و بین‌المللی در کشور عراق به‌ویژه نجف برعهده این استان بوده‌است، دسته عزای ۱۰هزار نفری در کربلا نیز مجوز گرفته‌است.

وی بیان کرد: مجمع مواکب استان لرستان شبکه منسجم مردمی‌ست که در سال گذشته اقدام به برگزاری دوره آموزشی برای خدام کرده و ۳۰۰ نفر در آن دوره حضور داشته‌اند.

کشکولی با تأکید به اینکه امسال نیز مجمع مواکب استان مرام‌نامه‌ای به‌عنوان اساسنامه کار خود امضا کرده‌اند، گفت: امسال ۱۶ موکب گرد هم آمده و عملیات را شروع کرده‌اند.

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین لرستان با بیان اینکه آورده مردم در سال گذشته ۲ میلیارد تومان بوده‌است، خاطرنشان کرد: این پشتوانه اجتماعی و مردمی‌ست که می‌تواند اربعین نقش‌آفرینی کند این مواکب در شهرهای الیگودرز، ازنا، دورود، بروجرد، چگنی، کوهدشت و خرم‌آباد گرد هم آمده‌اند.

کشکولی به وضعیت مجمع مواکب استان لرستان برای امسال اشاره کرد و اظهار داشت: یک دوره آموزشی ۶۰۰ نفره برای خدام برگزار و از طرف دیگر یک اپلیکیشن طراحی می‌شود که بتوان در آن تعداد مواکب، زائرین، خدام و … دیده شود.

وی افزود: می‌توان مراکز گردشگری، جاذبه‌ها و هم‌چنین تولیدات برتر استان لرستان را در قالب بروشور در راستای رونق تولید و جذب گردشگر عراقی در اختیار زوار قرار دهیم.

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین لرستان با بیان اینکه ۱۳ مدرسه در کربلا در اختیار استان لرستان است، عنوان کرد: این مدارس در هفته آینده توسط ۱۰۰ نفر نیروی داوطلب آماده‌سازی خواهند شد.

انتهای پیام/تسنیم

اخبار مرتبط