رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  • کد خبر : ۱۱۶۰
  • چاپ خبر : بازارچه ‌جنب‌ جهاد‌ کشاورزی تخریب و نوسازی می شود
سخنگو شورای شهر شهرستان دلفان

بازارچه ‌جنب‌ جهاد‌ کشاورزی تخریب و نوسازی می شود

بازارچه جنب جهاد کشاورزی در سال ۱۳۸۰ با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی در یک طبقه با سقف شیروانی سبک ساخته شده و بصورت اجاره‌ای به تعدادی از مغازه داران واگذار گردید توسط شهرداری تخریب و نوسازی می شود. سخنگو شورای شهر شهرستان دلفان در گفتگو با بازتاب دلفان افزود : بازارچه جنب جهاد کشاورزی […]

بازارچه جنب جهاد کشاورزی در سال ۱۳۸۰ با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی در یک طبقه با سقف شیروانی سبک ساخته شده و بصورت اجاره‌ای به تعدادی از مغازه داران واگذار گردید توسط شهرداری تخریب و نوسازی می شود.

سخنگو شورای شهر شهرستان دلفان در گفتگو با بازتاب دلفان افزود : بازارچه جنب جهاد کشاورزی در سال ۱۳۸۰ با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی در یک طبقه با سقف شیروانی سبک ساخته شده و بصورت اجاره‌ای به تعدادی از مغازه داران واگذار گردید .

حسن کورانی گفت: مغازه های داخل این بازارچه از همان سالهای اول متروکه بوده و محلی برای برخی آسیب ها مانند اعتیاد شده بود .همچنین نمای ناهمگون و زباله های انباشته در این بازارچه منظره بدی را در سه راهی ولیعصر عج بوجود آورده بود .

وی تصریح کرد: موقعیت ممتاز زمین این بازارچه باعث شد تا شهرداری نورآباد جهت استفاده بهینه از این فضا و ایجاد یک چشم انداز زیبای شهری ، پیشنهاد تخریب بازارچه اولیه و نوسازی آن را در قالب یک مجتمع تجاری دو طبقه مدرن ، برای شورای اسلامی شهر نورآباد ارسال نماید .

وی گفت:  شورای شهر نیز ضمن بررسی تمام جوانب امر ، در مورخه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ با اکثریت مطلق آرا ( هفت رای موافق ) موضوع نوسازی بازارچه را مورد تصویب قرار داد، پس از تایید مصوبه شورای شهر در کمیته انطباق فرمانداری ، شهرداری نورآباد حکم تخلیه مغازه ها را به مستأجران محترم ابلاغ نمود که متأسفانه این شهروندان از تخلیه مغازه ها خودداری نمودند .

وی با بیان اینکه شهرداری نورآباد نیز بناچار اقدام به طرح دعوی علیه مستأجران نمود و پس از گذشت حدود ۱۵ ماه موفق به اخذ حکم تخلیه مغازه ها از طریق مراجع قضایی گردید

کورانی اضافه کرد، نوسازی این بازارچه اقدام مهمی در راستای احیای بافت های فرسوده و قدیمی شهر است و ارزش افزوده‌ بالایی را به دنبال خواهد داشت،  در چند روز اخیر نیز بسیاری از شهروندان گرامی از این اقدام شهرداری تقدیر و تشکر نموده اند .

این عضو شورای شهر گفت: ملاک این گونه تصمیم‌گیری ها منافع عمومی کل شهر است ، بازارچه  پس ازبررسی طراحی ونقشه قابل اجرا، مجدد درجای مناسب وبه تاییدیه اعضای شورا وشهردار محترم احداث خواهدشد

حسن کورانی درپایان با بیان اینکه مطابق مصوبه شورای اسلامی شهر نورآباد ، ساخت این بازارچه از طریق مزایده عمومی و مشارکت بخش خصوصی خواهد بود ، کلیه افراد واجد شرایط می توانند جهت مشارکت در ساخت این پروژه در مزایده عمومی که از طریق روزنامه های کثیرالانتشار اعلام می شود ، شرکت نمایند .

اخبار مرتبط