رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
  • کد خبر : ۱۳۱۳
  • چاپ خبر : حمایت جهاد کشاورزی از کاشت (کلزا) در شهرستان دلفان
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دلفان

حمایت جهاد کشاورزی از کاشت (کلزا) در شهرستان دلفان

مهندس ساروقی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان : کاشت دانه های روغنی (کلزا) یکی از محصولات استراتژیک می باشد که با توجه به حساسیت این موضوع که ۸۵ درصد از روغن کشور از خارج تامین می شود،کشت این محصول به عنوان یکی از محصولات آسان و پر بازده می تواند دلیلی بر تامین روغن گیاهی […]

مهندس ساروقی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان : کاشت دانه های روغنی (کلزا) یکی از محصولات استراتژیک می باشد که با توجه به حساسیت این موضوع که ۸۵ درصد از روغن کشور از خارج تامین می شود،کشت این محصول به عنوان یکی از محصولات آسان و پر بازده می تواند دلیلی بر تامین روغن گیاهی باشد.

سطح زیر کشت این محصول در سال زراعی جاری ۱۹۲.۵ هکتار می باشد که با میانگین عملکرد ۳ تن در هکتار بصورت مکانیزه با ادوات دنباله بند ریز دانه کار کشت شده است که بر اساس اعلام جدید نرخ محصولات کشاورزی قیمت سال اینده این محصول به ازای هر کیلوگرم ۴۶۶۰ تومان پیش بینی شده است.

مهندس ساروقی در ادامه گفت از خصوصیات این محصول افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی کشت در نتاوب آن می باشد که باعث افزایش هوموس خاک و بهره وری مناسب از بستر می باشد. همچنین از کنجاله آن به عنوان یک منبع پروتئینی در علوفه دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد و از خصوصیات بارز آن کم آب بربودن محصول به نحوی که در پاییز دو تا سه مرحله آبیاری نیاز دارد و در بهار بعد از پایان بارندگی نیز یک تا دو مرحله آبیاری نیاز دارد که بصورت مکانیزه با کمباین کشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان در پایان با اشاره به اینکه تا پایان برداشت کلزا از کشاورزان حمایت می کنیم و در کنار آنها خواهیم بود گفت : تمام نهاد های کشاورزی (کود و سم و بذر) توسط جهاد کشاورزی در اختیار بهره برداران قرار می گیرد.

/ انتهای پیام

اخبار مرتبط