رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
  • کد خبر : ۱۳۵۷
  • چاپ خبر : آبرسانی به « روستای گچ‌بندی دلفان» بعد از ۴۰ سال/ سپاه و خیرین پای کار آمدند
بازتاب دلفان گزارش می‌دهد؛

آبرسانی به « روستای گچ‌بندی دلفان» بعد از ۴۰ سال/ سپاه و خیرین پای کار آمدند

روستای «گچ بندی» بخش «میربگ جنوبی» در شهرستان دلفان با ۳۷ خانوار جمعیت بعد از سال های سال محروم بودن از آب آشامیدنی سالم، امروز به همت سپاه لرستان، خیرین و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان از نعمت آب شرب و بهداشتی برخوردار شد تا این امر موجب رضایتمندی مردم این روستا از مسئولان […]

روستای «گچ بندی» بخش «میربگ جنوبی» در شهرستان دلفان با ۳۷ خانوار جمعیت بعد از سال های سال محروم بودن از آب آشامیدنی سالم، امروز به همت سپاه لرستان، خیرین و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان از نعمت آب شرب و بهداشتی برخوردار شد تا این امر موجب رضایتمندی مردم این روستا از مسئولان جهادی شود.

از اول عمر تا حالا از آب آشامیدنی سالم برخوردار نبودیم

یکی از اهالی روستای «گچ بندی» شهرستان دلفان در سخنانی با بیان اینکه از اول عمر خود که در این روستا زندگی کرده ایم از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار نبوده ایم، اظهار داشت: ما همیشه از چشمه ای که در حاشیه روستا قرار دارد آب آشامیدنی خود را تامین می کردیم.
وی، گفت: امروز سپاه به کمک ما آمد و طرح آبرسانی به روستای ما را افتتاح کرده است.

سپاه آرزوی اهالی روستا را برآورده کرد

یکی دیگر از اهالی این روستا در سخنانی با تقدیر از مسئولان سپاه لرستان برای تامین آب آشامیدنی روستایش، اظهار داشت: ما چند سال است که آرزو داریم که آب آشامیدنی سالم داشته باشیم.

یکی دیگر از اهالی روستای «گچ بندی» با بیان اینکه قبلا برای تامین آب شرب از چشمه مشکلات زیادی داشتیم و با «دبه» آب را از چشمه برای خانواده می آوردیم، گفت: ۴۰ سال است که ما آب آشامیدنی سالم نداشته ایم و انتظار آب لوله کشی و سالم را برای روستا داشته ایم.

خدا لطف کرد و توانستیم آب آشامیدنی روستا را تامین کنیم

سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در سخنانی با بیان اینکه خوشحال هستیم که امروز خدا لطف کرد و توفیق داد مشکل آب آشامیدنی روستای «گچ بندی» را بعد از دهها سال حل کردیم، اظهار داشت: اهالی روستا باید ۵۰۰ متر بعد از روستا می رفتند و از سرچشمه آب آشامیدنی را برای خود و خانواده می آوردند.


وی، گفت: امروز با همت برادران عزیز شاهدیم که منبع آب روستا ساخته شد، پمپ آن هم نصب شد و آب آشامیدنی هم به روستا آمده است.

یک میلیارد ریال برای آبرسانی به روستا هزینه شد

علیرضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان نیز در سخنانی با بیان اینکه آب رسانی به این روستا، یک پروژه مشارکتی بود، عنوان کرد: بخش عمده و اصلی این پروژه از سوی سپاه استان عملیاتی شد.

وی، بیان داشت: همچنین بخشی از اجرای این پروژه بر عهده خیرین و بخشی نیز از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اجرا شد.


سردار عباس علیشاهی جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان نیز در سخنانی، اظهار داشت: این پروژه با همراهی همه گروههای جهادی، قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان و شرکت آب و فاضلاب روستایی عملیاتی شده است.

وی، تصریح کرد: اعتبار اجرای این پروژه بالغ بر یک میلیارد ریال بوده که با همکاری همه برای عملیاتی شده این طرح هزینه شده است.

انتهای پیام/ صدا سیمادلفان

اخبار مرتبط