رفتن به بالا
  • جمعه - ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
  • کد خبر : ۱۴۹۸
  • چاپ خبر : دریافت تسهیلات ۷۰۴ پرونده خسارت سیل به زمین های کشاورزی در دلفان
رئیس جهاد کشاورزی نورآباد

دریافت تسهیلات ۷۰۴ پرونده خسارت سیل به زمین های کشاورزی در دلفان

به گزارش بازتاب دلفان ، رئیس جهاد کشاورزی در خصوص سیل سال قبل اظهار داشت: درسال قبل با پیش بینی سیل توانستند یک سری اقدامات انجام داده مثلا با هشدار به کشاورزان با استفاده از سامانه پیامکی و شناسایی نقاط حادثه خیز یک سری اقدامات مثل شن ریزی در این نقاط انجام گرفت. وی با […]

به گزارش بازتاب دلفان ، رئیس جهاد کشاورزی در خصوص سیل سال قبل اظهار داشت: درسال قبل با پیش بینی سیل توانستند یک سری اقدامات انجام داده مثلا با هشدار به کشاورزان با استفاده از سامانه پیامکی و شناسایی نقاط حادثه خیز یک سری اقدامات مثل شن ریزی در این نقاط انجام گرفت.

وی با بیان اینکه سیل سال قبل در دو مقطع اتفاق افتاد گفت: در بررسی برآورد خسارات متاسفانه ۲۱۶میلیارد خسارت به زیرساخت ها و کشت های شهرستان خسارت وارد آورد.

ساروقی بیان کرد: دقیقاً یک روز بعد از سیل ۵۴کارشناس کشاورزی متصل به مرکز خدمات در قالب ۷اکیپ شروع به بررسی خسارات وارده به کشاورزان شهرستان کردند.

وی تصریح کرد: یک کمیته درسطح دهستان‌ها و البته خود شهرستان به ریاست آ فرماندار تشکیل شد که حاصل آن ثبت ۵۹۱ پرونده خسارت در سامانه سجاد بود که این پرونده ها توسط سازمان هوا و فضا بررسی و تأیید شد.

وی گفت: تا این لحظه ۶۰۰ پرونده وام بلاعوض و ۷۰۴پرونده تهسیلات خسارت را به صورت کامل دریافت کرده و مابقی هم در نوبت پرداخت هستند.

ساروقی با بیان اینکه اگر آبخیزداری خوب اجرا شود در جاهای که حادثه خیز است با احداث بندهایی در این قسمت ها هم مرغوب‌ترین بافت خاک حفظ و در محیط شهرستان باقی می ماند هم آب هرچه بیشتر در شهرستان ذخیره که این خود باعث می‌شود که بارندگی های مثل سال قبل به سیل و خرابی ختم نشوند و البته این کار نیازمند برنامه های دراز مدت و اعتبارات است.

خبرنگار بازتاب دلفان : م. دارایی زاده

انتهای پیام/

اخبار مرتبط