رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
  • کد خبر : ۱۵۴۷
  • چاپ خبر : برخورد شدید با زمین‌خواران/دستگاه‌های متولی تمام ظرفیت خود را بکار گیرند
رئیس دادگستری دلفان:

برخورد شدید با زمین‌خواران/دستگاه‌های متولی تمام ظرفیت خود را بکار گیرند

رئیس دادگستری دلفان گفت: تصرفات اراضی ملی، منابع طبیعی وساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی جرم است و با شدت با زمین خواران برخورد می‌شود. به گزارش بازتاب دلفان، علی صفربیرانوند عصر امروز در جلسه شورای پیشگیری از جرائم شهرستان دلفان اظهار داشت: دایره شمول پیشگیری از جرائم وسیع است و همه جرائم را […]

رئیس دادگستری دلفان گفت: تصرفات اراضی ملی، منابع طبیعی وساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی جرم است و با شدت با زمین خواران برخورد می‌شود.

به گزارش بازتاب دلفان، علی صفربیرانوند عصر امروز در جلسه شورای پیشگیری از جرائم شهرستان دلفان اظهار داشت: دایره شمول پیشگیری از جرائم وسیع است و همه جرائم را در بر می گیرد اما یکسری از جرائم مانند تصرفات اراضی ملی، منابع طبیعی، ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی، حریم رودخانه ها، برداشت بیش از حد مجاز از آبهای زیر زمینی و یا کشت خشخاش خیلی مهم است که باید پیشگیری از این جرائم در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: در بحث پیشگیری از وقوع جرائم انتظار داریم ادارات متولی از جمله جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، امور آب، صنعت معدن، نیروهای نظامی و امنیتی از تمام ظرفیت برای پیشگیری استفاده کنند.

رئیس دادگستری دلفان عنوان کرد: دستگاه های مربوطه قبل از تشکیل پرونده قضایی باید اقدام کنند که در اکثر این موارد نیاز به دستور قضایی نیست و برابر مقررات مسئولان متولی می توانند جلوگیری به عمل آورند و در مواردی هم که نیاز به دستور قضایی است گزارش دهند تا دادستان دستورات قضایی مورد لزوم را صادر و نیروی انتظامی نیز همکاری کند.

وی بیان کرد: اگر مسئولان متولی حفاظت از اراضی ملی، منابع طبیعی، اراضی کشاورزی و منابع آب، در خصوص جرائم تصرفات، ساخت و سازها و تغییر کاربری های غیر مجاز به وظیفه قانونی خود عمل نکنند، برای خود مسئولان جرم است و اگر به متصرفان غیر مجاز خدماتی ارائه کنند تصرف محسوب می شود و مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط