رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
  • کد خبر : ۱۶۹۴
  • چاپ خبر : یلدا با طعم گرانی / قیمت آجیل ترمز برید
بازتاب دلفان گزارش می دهد:

یلدا با طعم گرانی / قیمت آجیل ترمز برید

یلدا که یکی از آیین‌های سنتی ایرانیان است طی سال‌های اخیر در محاصره گرانی و چشم و هم‌چشمی قرارگرفته و عده‌ای این شب را لاچکری و با هزینه‌های میلیونی و عده‌ای با سفره‌های خالی سپری برگزار می‌کنند.

این روزها با نزدیک شدن به اولین شب زمستان که ایرانی ها در یک سنت دیرینه از آن به عنوان«شب یلدا» نام می برند انتظار می رفت بازار خرید آجیل و خشکبار داغ شود اما کاهش قدرت خرید مردم و افزایش چند برابری قیمت آجیل بر بازار سایه افکنده و به نظر می رسد محافل بسیاری امسال در بلندترین شب سال بدون آجیل برگزار خواهد شد.

⁩اگر چه بخشی از آجیل مورد نیاز مردم توسط کشاورزان داخلی تامین می شود و تغییرات نرخ ارز نمی تواند این بخش را با نوسان زیاد مواجه کند، اما وضعیت حاکم بر بازار چیزی جدای از این موضوع را نشان می دهد به صورتی که قیمت بسیاری از خشکباری با افزایش ۳ برابر به نسبت سال گذشته مواجه و بسیاری از فعالان این صنف با کاهش فروش روبه رو شده اند.

حالا در آستانه شب یلدا آجیل فروشی های دلفان که سال های گذشته بازار گرمی در این ایام داشتند با نبود مشتری مواجه شده و مردم نیز با این قیمت ها توان خرید آجیل شب یلدا را ندارند.

انتظار می رود مسئولان نسبت به افزایش قیمت غیرمتعارف آجیل در شب یلدا نظارتی بیشتر و جدی داشته باشند .

انتهای پبام/

اخبار مرتبط