رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
  • کد خبر : ۲۱۵۲
  • چاپ خبر : بنیاد برکت ۷۵۰ طرح اشتغال‌زایی در دلفان اجرا می‌کند
فرماندار دلفان گفت:

بنیاد برکت ۷۵۰ طرح اشتغال‌زایی در دلفان اجرا می‌کند

فرماندار دلفان گفت: ۷۵۰ طرح اشتغال‌زایی از سوی بنیاد برکت در روستاهای این شهرستان اجرا می شود.

حشمت بهمنی در گفتگو با خبرنگار بازتاب دلفان گفت: اجرای طرح های اشتغال زایی در مناطق روستایی با عنوان طرح‌های سحاب و آسمان از سوی بنیاد برکت موجب می شود تا مناطق روستایی و محروم به توسعه پایدار برسند.

وی با بیان اینکه تسهیلات به روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار با نرخ بیکاری بالا و درآمد پایین اختصاص یافته، اظهارداشت: بنیاد برکت در ۲۳۹ روستای محروم دلفان فعالیت می کند و امیدواریم با اقدامات صورت‌ گرفته شاهد رونق اقتصادی در این شهرستان باشیم.

به گفته وی رویکرد دولت توجه ویژه به مناطق محروم روستایی است و افزایش تخصیص اعتبارات روستایی نشان توجه دولت به مناطق محروم روستایی می باشد.

بهمنی با بیان اینکه روستاهای دلفان ظرفیت های خوبی برای تولید و اشتغال دارند، گفت: شناسایی کامل امکانات و ظرفیت های نهفته در شهرستان دلفان می تواند به تولید رونق اقتصادی و رفع محرومیت روستاها منجر شود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی طرح های اشتغالزایی روستایی باید پایداری شغل باشد، اضافه کرد: از جمله اهداف جلسه کارگروه اشتغال شهرستان، توسعه اشتغال پایدار از طریق توانمندسازی جوامع محلی و تقویت پایه‌های اقتصادی و توسعه مناطق روستایی است.

وی گفت: آسیب های اجتماعی فراوانی در شهرستان وجود دارد که بیکاری مهم ترین مشکل مردم دلفان است و حدود ۱۰ هزار خانوار این شهرستان تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط