رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
  • کد خبر : ۲۱۹۱
  • چاپ خبر : رعایت شیوه نامه ‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ضروری است
فرماندار دلفان گفت:

رعایت شیوه نامه ‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ضروری است

فرماندار دلفان گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک با توجه به آمار نگران کننده مبتلایان کرونا یک ضرورت است که از سوی همگان باید مورد توجه قرار گیرد.

حشمت بهمنی روز چهار شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا دلفان ، افزود: تنها راه کنترل و مقابله با کرونا رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده همگانی از ماسک است

وی اظهار داشت:وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان نگران کننده شده و این در حالیست که امکانات و تجهیزات درمانی برای مقابله با کووید ۱۹ در شهرستان کافی نیست.

حشمت بهمنی گفت : اقلام محافظتی کادر درمانی، بهداشتی، دستکاه سی تی اسکن، ونتیلاتور(تنفس مصنوعی) از مهمترین نیازهای دلفان است که امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی لرستان بصورت ویژه نسبت به تخصیص این تجهیزات و اعتبارات لازم به این شهرستان اقدام نماید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان دلفان نیز ابراز نگرانی از افزایش آمار کرونا در دلفان گفت که ادامه این وضعیت با توجه به کمبود نیروی انسانی کارایی کادر درمانی را برای ارائه خدمات به بیماران دچار مشکل می‌کند.

دکتر امیر رضایی افزود: متاسفانه ویروس کرونا از بین نرفته و مردم باید سعه صدر اصول بهداشتی را برای سلامتی عمومی را رعایت کنند.

وی بیان کرد : رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و استفاده از ماسک مهم ترین راه مقابله با بیماری ویروسی کرونا است.

وی در خصوص برگزاری آیین های عزاداری ماه محرم گفت: در این رابطه تابع ستاد ملی کرونا هستیم و هرتصمیمی که از سوی این ستاد ابلاغ شود آن را اجرا خواهیم کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط