رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
  • کد خبر : ۲۳۳۶
  • چاپ خبر : عشایر نقش ارزشمندی در دوران دفاع مقدس داشتند+ تصاویر

عشایر نقش ارزشمندی در دوران دفاع مقدس داشتند+ تصاویر

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دلفان گفت: عشایر با حضوری فعال و ارزشمند در جنگ تحمیلی نقش برجسته ای در دفاع از ایران اسلامی داشتند.

سرهنگ علی دالوند در یادواره شهدای عشایر دلفان افزود: عشایر غیور ‌با حضور انقلابی و شجاعانه ‌خود در مبارزه علیه رژیم ستم شاهی موجب پیروزی‌ انقلاب اسلامی شدند و در جنگ حق علیه باطل حضور موثر داشتند که برای دفاع از این مرز بوم تا آخرین قطره خون خود مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه با شروع‌ جنگ‌ تحمیلی، ابتدا عشایر کشور ‌با دستان خالی با شجاعت‌ و رشادت ‌وصف ‌ناشدنی‌ در مناطق‌ مرزی حماسه‌های‌ ماندگاری ‌ در تاریخ آفریدند، گفت: در دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان دفاع مقدس با وجود تمام کاستی ها در مقابل وحشی گری های دشمن بعثی ایستادگی کردند و با اینکه در هر شرایطی مقاومت و ایستادگی کردند و در این راه خون دادند.

سرهنگ دالوند تصریح کرد: عشایر ذخایر انقلاب و مملکت هستند که با همراهی و یاری امام خمینی (ره) در نهضت اسلامی ، حق پایمال شده مستضعفین را از مستکبرین بگیرد و عشایر، یکی از همان اقشار مستضعف بودند، که امام امت آنان را ذخیره انقلاب و مملکت خواند.

وی اضافه کرد: مقاومت ‌، فداکاری ‌و ایثار عشایر ‌بزرگ‌ ایران در جنگ‌ تحمیلی‌ می توانند الگوی مناسب برای نهضت های مردمی در جهان برای دفاع از سرزمین خود در مقابل تجاوز دشمنان باشد.

اخبار مرتبط