رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
  • کد خبر : ۲۳۹۹
  • چاپ خبر : اصناف پرخطر در دلفان همچنان تعطیل می‌مانند
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان:

اصناف پرخطر در دلفان همچنان تعطیل می‌مانند

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان گفت: ۹۰ درصد واحدهای صنفی این شهرستان محدودیت‌های کرونایی را رعایت و ستاد مدیریت شهرستان را برای تعطیلی بازار همراهی کرده‌اند.

رضا رضایی درگفتگو با خبرنگار بازتاب دلفان گفت: بازاریان و اصناف دلفان با وجود خسارت‌های مالی ناشی از محدودیت های کرونایی اما تصمیمات ستاد مقابله با کرونا را به خوبی رعایت کردند.

وی ادامه داد: محدودیت‌های مشاغل گروه سه و چهار شغلی از هفته‌های گذشته در دلفان اعمال شده بود که اکنون بر مبنای مصوبات ستاد ملی کرونا، مشاغل گروه دوم هم مشمول محدودیت شده است.

رضایی اضافه کرد: مشاغل گروه دوم شامل فروشگاه‌های لوازم خانگی، فرش و موکت، کفش، پوشاک، نوشت افزار، خیاطی، خرازی، آتلیه و عکاسی، لوازم آرایشی و بهداشتی، خشکبار و آجیل فروشی و برخی مشاغل دیگر است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان گفت: ۶۳ واحد صنفی این شهرستان به دلیل نقض محدودیت‌های اعلام شده و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا طی هفته گذشته شناسایی و پلمب شد.

رضایی گفت: باوجود اعلام تعطیلی بازار از روزهای گذشته اما برخی اصناف فعالیت و مردم نیز بدون توجه به خطر کرونا همچنان در مراکز خرید حضور داشتند که با تشدید نظارت ها، نسبت به این تخلفات برخورد شد.

وی اضافه کرد: واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و پلیس اماکن روزانه افزون بر ۱۰۰ واحد صنفی را بازرسی و با متخلفان برخورد می کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان همچنین از توزیع ۱۳ تن مرغ منجمد برای تنظیم بازار شهرستان خبر داد و گفت: هر کیلوگرم مرغ منجمد به قیمت ۱۵ هزار تومان روزانه در بازار عرضه می شود.

رضایی بیان کرد: ۱۵ تن روغن مایع گیاهی سهمیه خانوار نیز به شهرستان دلفان اختصاص یافته است که به زودی با قیمت مصوب از طریق واحدهای صنفی سطح شهر عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط