رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
  • کد خبر : ۲۴۷۳
  • چاپ خبر : دیدار با خانواده شهدا به مناسبت هفته بسیج + عکس

دیدار با خانواده شهدا به مناسبت هفته بسیج + عکس

به مناسبت هفته بسیج فرمانده سپاه ناحیه دلفان و امام جمعه شهرستان با خانواده شهدا دیدار کرد.

سرهنگ پاسدار علی دالوند در دیدار با خانواده های شهدا در شهرستان دلفان با تبریک هفته بسیج در گفت و گو با خبرنگار بازتاب دلفان گفت: تداوم فرهنگ ایثار و شهادت‌ و ترسیم مسیر حرکت نسل ها در امتداد یکدیگر، مهارت و هنری است که خانواده‌ی شهدا، با تأسی از سیره‌ی فاطمی، با درایت و استقامت، میدان‌دار آن هستند.

وی با بیان اینکه شهدا از جان عزیزشان برای اسلام ، انقلاب و مردم گذشتند؛ بر ضرورت یادآوری این رشادت و از خود گذشتگی ها به نسل جوان تاکید و اضافه کرد: آرامش و امنیت امروز کشورمان مرهون آن رشادت هاست.

در این دیدار امام جمعه شهرستان، ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر برای خانواده معظم شهداء و ایثارگران گفت: جامعه امروز ما تشنه شناخت و معرفت به سیره شهداست و باید به عنوان یک نیاز نهادینه گردد و این سیره مبارک و حسنه باید برای جوانان تبیین و به الگویی برای زندگی آنان مبدل گردد.

حجت الاسلام خانی در ادامه بیان کردند: تکریم و خدمت به خانواده شهید، یک تکلیف الهی و انسانی و ملی است و نیز افزودند: شجاعت و شهامت شهدا ، جانباران و ایثارگران در کنار صبر و شکیبایی خانواده‌هایشان قابل ستایش است.

امام جمعه در پایان ابراز داشتند: اکنون شهداء وظیفه ما را سنگین تر کرده و راه این عزیزان و پاسداری دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون مطهر شهداء به عنوان یک ودیعه بر ذمه و عهده همه، خصوصا مسئولین نظام است و لذا مراقبت خاص میطلبد بر اینکه ادبیات و رفتار جامعه از سیره و فرهنگ نهادینه شده شهداء فاصله نگیرد.

اخبار مرتبط