رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
  • کد خبر : ۲۴۹۲
  • چاپ خبر : ایجاد کمیته تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در دلفان ضروری است

ایجاد کمیته تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در دلفان ضروری است

فرماندار دلفان گفت: ایجاد کمیته تخصصی برای بررسی و تعیین تکلیف ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهرستان برای تصمیم گیری در این حوزه ضروری است.

به گزارش بازتاب دلفان، حشمت بهمنی در جلسه کارگروه ویژه پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیر مجاز دلفان به اهمیت مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز اشاره کرد و افزود: تخلفات باید در اسرع وقت شناسایی و از پیشرفت ساخت و سازها جلوگیری شود و دستگاه های مربوطه با نگاه جامع و ایجاد رفتارهای بین بخشی، جهت رفع مشکلات موجود در مورد تخلفات ساخت و ساز غیر مجاز با این موضوع مهم برخورد کنند

بهمنی  با بیان اینکه بیشترین میزان تخلفات مربوط به اضافه ساخت مازاد بر پروانه ساختمانی است، بیان کرد: شهرداری‌ها به طور جدی از ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده شهر و حریم ممانعت به‌عمل آورند. بخشداران، بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی نیز موظفند از هر گونه ساخت و ساز در روستاها جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: افزایش نظارت دقیق بر فعالیت‌ها در حریم با افزایش گشت زنی ها، دقت و سرعت عمل در ارائه گزارش تخلفات، پیگیری و به نتیجه رساندن گزارش‌ها و مستند سازی فعالیت‌های صورت گرفته از جمله اقداماتی است که با تشکیل کمیته تخلفات، اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: هرگونه ساخت و ساز در اراضی ملی و کشاورزی بدون مجوزهای لازم غیرقانونی بوده و درصورت مشاهده باید برخورد جدی قانونی و بدون اغماض شود.

فرماندار دلفان گفت: هرگونه واگذاری انشعابات آب، برق، گاز و تلفن به ساختمان های غیر مجاز که مجوزهای لازم را ندارد، ممنوع است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط