رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
  • کد خبر : ۲۵۹۲
  • چاپ خبر : تغییر فرهنگ ایران اولویت دشمنان است
امام جمعه دلفان:

تغییر فرهنگ ایران اولویت دشمنان است

امام جمعه دلفان گفت: دشمنان به دنبال مهندسی و تغییر فرهنگ ایرانی اسلامی هستند که باید رسانه‌های تاثیرگذار و متعهد را برای مقابله با این امر تقویت کرد.

به گزارش بازتاب دلفان حجت الاسلام یوسف خانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی دلفان افزود: در حوزه سیاستگذاری فرهنگی، با مهندسی فرهنگ جامعه توسط غرب و دشمن مواجه هستیم.

وی اظهار داشت: دشمنان همواره با درک نقاط آسیب پذیر و با هدف حذف فرهنگ غنی اسلامی نسبت به تولید محتوا در ایران اقدام می کنند بنابراین باید رصد فضای عمومی کشور، تعیین اولویت‌ها بر اساس کار کارشناسی و نگاه علمی و بومی، در مدیریت و سیاستگذاری های شورای فرهنگ عمومی مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: باید در گام دوم انقلاب، با هدف ارتقای حوزه فرهنگی حرکت کرد همچنانکه مقام معظم رهبری در نگاه به گذشته، حال و آینده از آسیب صحبت نفرمودند بلکه با ترسیم نوعی نگاه مطلوب راهکارهای هفت گانه برای استقرار جامعه اسلامی را تبیین کردند.

امام جمعه نورآباد به نقش رسانه های اجتماعی در مهندسی فرهنگی اشاره و بیان کرد: فرهنگ امروز از حوزه رسانه تغذیه می شود، مخاطبان به کاربر تبدیل شده اند و تحت تاثیر فصای تعاملی شبکه های اجتماعی و ارتباطات گسترده جهانی هستند بنابراین نباید از ظرفیت این رسانه ها در مهندسی فرهنگی غافل شد.

حجت الاسلام خانی همچنین مصوبات شورای فرهنگی عمومی دلفان را در ارتقای سطح فرهنگ عمومی این منطقه موثر دانست و گفت: تلاش این شورا هدایت فرهنگ عمومی مردم به سمت کارهای خیر و خداپسندانه بوده است.

فرماندار دلفان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت فرهنگ مطالبه‌گری درست در جامعه گفت: خدمات نظام باید در کنار مطالبه گری و بیان خواسته های عمومی، برای مردم تشریح شود.

حشمت بهمنی افزود: باتوجه به برخی پیامدهای بهداشتی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی ناشی از شیوع کرونا، شورای فرهنگ عمومی می‌تواند نقش بسزایی در پیگیری اثرات آنها داشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط