رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴
  • کد خبر : ۲۷۰۲
  • چاپ خبر : ۳۰ بنگاه املاک متخلف در نورآباد پلمب شد
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان:

۳۰ بنگاه املاک متخلف در نورآباد پلمب شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان گفت: ۳۰ واحد صنفی معاملات املاک نورآباد به علت اخلال در نظم اجاره‌ بهای مسکن و جابجایی غیرقانونی پلمب شد.

رضا رضایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار بازتاب دلفان اظهار داشت: به دلیل گرانی قیمت مسکن و افزایش بهای رهن و اجاره در نورآباد ( مرکز شهرستان دلفان)، کنترل و نظارت بر فعالیت مشاوران املاک در طرحی ویژه با همکاری و مشارکت بازرسان اداره صمت، اداره نظارت بر اماکن، سازمان تعزیرات، بازرسان اتاق اصناف و نماینده دادستانی، در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: در این طرح ۱۲۰ بازدید با هدف شناسایی واحدهای صنفی بدون پروانه فعالیت و یا مشاورین املاکی که در محلی غیر از محل مندرج در “پروانه کسب” فعالیت می کنند، انجام و منجر به پلمب ۳۰ واحد شد.

رضایی بیان کرد: مردم هرگونه درخواست بیشتر از ۱۵ درصد اجاره و رهن مسکن نسبت به سال قبل را به اتاق اصناف و صمت گزارش کنند، تا قاطعانه با مشاوران املاک متخلف و سودجو در این زمینه برخورد شود.

وی با تاکید بر تعطیل شدن واحدهای معاملات املاک فاقد مجوز گفت: به دنبال گران شدن غیرمتعارف نرخ اجاره‌ بها، تعداد گشت‌های بازرسی اداره صمت افزایش یافته است.

۲۰۷  تن برنج تنظیم بازار در دلفان توزیع شد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دلفان همچنین گفت : ۲۰۷ تن برنج وارداتی توسط ۴۰ فروشگاه موادغذایی در نقاط مختلف شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توزیع شده است.

رضایی اضافه کرد: همچنین ۱۶۳ تن شکر با هدف تنظیم بازار در نقاط مختلف شهرستان دلفان توزیع شد.

وی ادامه داد: اداره صمت دلفان در اجرای طرح های کمک معشیتی توسط گروهای جهادی  و بسیجی، نهایت همکاری را با مردم داشته، مواد غذایی مورد نیاز را فراهم کرده و با قیمت مناسب در اختیار آنان قرار داده است.

اخبار مرتبط