رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
  • کد خبر : ۲۷۰۰
  • چاپ خبر : مسئولان از جامعه ورزشی بیشتر حمایت کنند
امام جمعه دلفان:

مسئولان از جامعه ورزشی بیشتر حمایت کنند

امام جمعه دلفان گفت: مسئولان دولتی از جامعه ورزشی بیشتر حمایت کنند زیرا سرمایه‌گذاری در ورزش، مانع گسترش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش بازتاب دلفان حجت الاسلام ” محمد خانی” در دیدار با هیات های ورزشی دلفان افزود: ورزش علاوه بر اینکه ابزار ارزشمندی جهت حفظ سلامت جسمانی است، رابطه نزدیکی با سلامت روح و روان و به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری های روانی دارد.

وی ادامه داد: ورزش علاوه بر کاهش اضطراب ، نشاط و اعتماد به نفس را افزایش داده و راهکار سالمی برای آزادکردن انرژی های اندوخته شده و موجب پیشگیری از عوارض خطرناکی مانند فراموشی در دوران سالمندی می گردد.

وی  با اشاره به نقش سازنده و بسیار مهم ورزش در رشد و پویائی جامعه گفت: ورزش زیربنای تعالی فرهنگی و اجتماعی و زمینه ساز اصلی برای پیشرفت هر جامعه محسوب می شود.
 امام جمعه نوراباد اظهار داشت: باید تربیت استعدادهای قهرمانی با رویکرد پهلوان پروری به عنوان اولویت اصلی درحوزه ورزش در توسعه انسانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه مورد توجه قرار گیرد.

رییس اداره ورزش و جوانان دلفان نیزدر این جلسه گفت: شیوع ویروس کرونا در ۱۱ ماه گذشته ۱۰۰ میلیارد ریال به حوزه ورزش این شهرستان خسارت زد.

مسلم یوسفی اظهار داشت: در این مدت با تدبیر دولت اقداماتی برای بخشش اجاره بهای مکان های ورزشی صورت گرفت و مسوولان هشت باشگاه ورزشی شهرستان برای دریافت تسهیلات ۸۰۰ میلیون ریالی به بانک های عامل معرفی شدند.

وی افزود: بسیاری از باشگاه های ورزشی دلفان در مکان های اجاره ای هستند که با شیوع بیماری و تعطیلی فعالیت های ورزشی ۲۱ باشگاه آقایان و هشت باشگاه ویژه خانم ها متضرر شده اند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط