رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱
  • کد خبر : ۲۷۵۱
  • چاپ خبر : اهمیت نقش رسانه‌های اجتماعی در مهندسی فرهنگی جامعه
امام‌جمعه دلفان مطرح کرد:

اهمیت نقش رسانه‌های اجتماعی در مهندسی فرهنگی جامعه

به گزارش بازتاب دلفان، حجت‌الاسلام یوسف خانی در جلسه دیدار با مدیران نورآباد، اظهار داشت: جایگاه شورای فرهنگ عمومی به‌عنوان یکی از شوراهای اقماری و بازویی توانمند برای شورای عالی انقلاب فرهنگی است، مصوبات آن بعد از سیر مراحل قانونی لازم‌الاجرا است.

وی افزود: در حوزه سیاست‌گذاری و مهندسی فرهنگی ما باید خود را مواجه با مهندسی فرهنگ جامعه توسط غرب و دشمن بدانیم که دائماً با تولید محتوای فرهنگی خود در قالب‌های متنوع و آن‌هم با درک نقاط آسیب‌پذیر به مهندسی فرهنگی جامعه ایرانی منهای فرهنگ غنی اسلامی مشغول هستند.

امام‌جمعه دلفان عنوان کرد: رصد فضای عمومی کشور، تعیین اولویت‌ها بر اساس کار کارشناسی و نگاه علمی و بومی در مدیریت و سیاست‌گذاری شورای فرهنگ عمومی بایستی موردتوجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی با نگاه مطلوب گرا در حوزه فرهنگی باید حرکت کرد همان‌طوری که مقام معظم رهبری در نگاه به گذشته، حال و آینده از آسیب صحبت نفرمودند بلکه با ترسیم نوعی نگاه مطلوب راهکارهای هفت‌گانه‌ای برای استقرار جامعه اسلامی را تبیین نموده و لذا مطلوب است در راستای جامعه پردازی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی با این رویکرد تصمیم‌گیری شود.

یوسف خانی با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌های اجتماعی در مهندسی فرهنگی جامعه، بیان کرد: با توجه به اینکه فرهنگ امروز از حوزه رسانه تغذیه می‌گیرد و مخاطب تبدیل به کاربر شده است و تحت تأثیر فضای تعاملی شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات گسترده جهانی است بایستی از ظرفیت رسانه‌های اجتماعی در مهندسی فرهنگی غافل نباشیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط