رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
  • کد خبر : ۲۷۴۸
  • چاپ خبر : فراخوان وحدت حول امر ولایت در آستانه گام دوم انقلاب/ امروز تجمع اصحاب حق ضروری است
به گزارش بازتاب دلفان:

فراخوان وحدت حول امر ولایت در آستانه گام دوم انقلاب/ امروز تجمع اصحاب حق ضروری است

میثم کشکولی دبیر قرارگاه فرهنگی صاحب الامر(عج) لرستان در پی اتفاقات رخ داده شده در فضای مجازی استان در یادداشتی امت حزب الله لرستان را به وحدت حول امر ولی، وحدت حول جهاد، وحدت حول مبارزه، وحدت در برابر دشمن مشترک، فراخواند.

به گزارش بازتاب دلفان میثم کشکولی دبیر قرارگاه فرهنگی صاحب الامر(عج) لرستان در پی اتفاقات رخ داده شده در فضای مجازی استان در یادداشتی امت حزب الله لرستان را به وحدت حول امر ولی، وحدت حول جهاد، وحدت حول مبارزه، وحدت در برابر دشمن مشترک، فراخواند

این یادداشت در زیر آمده است:
با سلام و دورود به روان پاک امام و شهیدان بالاخص شهدای این خطه لاله‌گون و با آرزوی سلامتی برای سکاندار انقلاب امام خامنه‌ای(مدظله العالی) عزیز.

در پی چالش‌های پیش آمده ایام اخیر در فضای مجازی استان لرستان و واکنش‌های مثبت و منفی پیرامون مطالب منتشره، بر خود لازم دانستم جهت تنویر افکار عمومی نکاتی را به عرض دلسوزان و نیروهای انقلابی برسانم:

🔻١) برخود واجب می‌دانم از همه بزرگان، علما، اساتید، رفقای هیأتی، خادمین مواکب، فعالان فرهنگی، هنرمندان، اساتید، رزمندگان و… که در روزهای اخیر آشکار و نهان ابراز حمایت، محبت و لطف به حقیر سراپا تقصیر و مجموعه قرارگاه فرهنگی صاحب الامر(عج) داشته‌اند، تشکر و قدردانی کرده و در برابر لطف و عنایت ایشان سر تعظیم فرود آرم و بابت تشویش اذهان و تکدر خواطر ایشان مراتب عذرخواهی خود را به ایشان ابراز نمایم.
خدا را شاهد می‌گیرم آن‌چه از صفات، القاب و احوالات که در وصف حقیر عاصی بیان شد بر چون منی گزافه است و بنده شایسته این تعریف و تمجیدها نبوده و نیستم و بدین جهت شرمسارم. بنده اگر لایق باشم تنبل‌ترین شاگرد مکتب امامینِ انقلابم که خود را خاک پای همه دلسوزان انقلاب دانسته و می‌دانم.

🔻٢) نسبت به اقدامات قرارگاه فرهنگی صاحب الامر(عج) نیز که بعض دوستان از سر لطف، در مقام تعریف تا مرز اغراق رفتند، لازم است به عرض برسانم، آنچه در این ٨ ساله از تشکیل قرارگاه رقم خورده جزء وظایف ذاتی این تشکیلات بوده است و کار خارق العاده و علی حده‌ای رخ نداده و فقط خداوند عالِم است به کم و زیاد کردن‌های ما. امید است کم کاری‌ها، کاستی‌ها، نواقص و خطاهایمان را به فضلش ببخشاید و قوت، قدرت و سعه جبران مافات را به ما عطا کند.
اگر در مقاطعی، عرصه‌هایی، موضوعاتی و مواضعی هم فتوحاتی رخ داده – که به لطف خدا داده – نتیجه هم‌دلی، هم‌افزایی، هم‌راهی و اقدام جمیعِ تشکل‌ها و عناصر دلسوزِ آتش به اختیارِ جبهه فرهنگی انقلاب استان است. قرارگاه فرهنگی صرفا به عنوان محل قرارِ نیروهایِ بی‌قرار و مؤمنِ انقلابی، نقش واسط و حلقه وصل را داشته و مَحملی بوده برای تکثیر و تکثُرِ خلاقیت‌ها، ابتکارات، راه‌کارها، تولیداتِ خرد و کلان آحاد جبهه فرهنگی انقلاب در حوزه نظری و عملی و عرصه‌ای برای طراحی نقشه و مسیر پیشرفت فرهنگی و اجتماعی استان در افق تمدنی مد نظر ولی فقیه توسط خود فعالان فرهنگی.

🔻٣) بنده نیز مانند دوستان انقلابی که مواضع خود را اعلام کردند معتقدم نباید اجازه داد با عناوین موجه و مقدس منویات، واژه‌گان، تعابیر و اوامر رهبر انقلاب را قلب، جعل و یا تحریف کرد و با مصادره نامطلوب آنها از این تعابیر به ناحق بر علیه دیگر افراد و آحاد جبهه‌ی یک‌پارچه انقلابی استفاده کنیم و حد کلام ولی را در حد برچسپی برای دوئل‌های شخصی تنزل دهیم. عناوینی چون عدالت، مطالبه‌گری، مبارزه با فساد، نفوذ، جوان مؤمن انقلابی، نیروهای آتش به اختیار، مدافعین حرم و… از این دسته است.

🔻۴) همواره معتقد بوده و هستم که وحدت بین نیروهای انقلابی در هر اندازه و سطحی با هر سلیقه و ذائقه‌ای جز اصول تشکیل جبهه است. وحدت حول امر ولی، وحدت حول جهاد، وحدت حول مبارزه، وحدت در برابر دشمن مشترک. و لازمه این وحدت داشتن صبر تشکیلاتی، تقوای جمعی و سلوک جبهه‌ای است.

🔻۵) هر چند اسلام ناب محمدی(ص) بر مدار ولایت می‌چرخد و نقطه تمرکز و مشترک همه عناصر جبهه بر اساس آیه «أَطِیعُوا اللهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الأَمْرِ مِنْکمْ»
اعتقاد راسخ به شمس ولایت است و مؤمنین چون اقمار و انجم بر گرد ولایت می‌گردند؛ اما صرفا این اعتقاد به ولایت نیست که صفوف مؤمنین را شکل می‌دهد و منسجم می‌کند بلکه در شعاع این نور باید مؤمنین به یکدیگر متصل بوده و با همان میزان حب و اعتقاد به ولایت، دیگر مؤمنین را که ذراتی از آن نور مطلق هستند را جان خود بدانند(شیعتنا خلقوا من فاضل طینتنا). اخوت و برادری بین مؤمنین، گمشدهِ اصلی ولایتمداران است تا آنجا که از اتفاقات عجیب دوران حضرت صاحب(عج) یکی شدن جیب و مال مؤمنین است.

آری امام مؤمنین علی علیه‌السلام در این باب می‌فرماید:  «یَتَوَاصَلُونَ بِالْوِلاَیَهِ وَ یَتَلاَقَوْنَ بِالْمَحَبَّهِ وَ یَتَسَاقَوْنَ بِکَأْسٍ رَوِیَّهٍ» به این مضمون که مؤمنین به نور ولایت به هم تواصل پیدا می‌کنند، به محبت یکدیگر را ملاقات می‌کنند و از جام‌های هم سیراب می‌شوند.
اخوت مانند روغنی است که اجازه فرسایش و درگیری بین چرخ دنده‌های سخت و افراد متنوع را نمی‌دهد و حرکت جامعه مؤمنین را روان، سهل و سریع می‌کند و لازمه این اخوت محبت است. و ما ادراک المحبه.

🔻۶) اتفاقات پیش آمده هر چند تلخ، ناصواب و به دور از انتظار بود اما آن‌ها را آنقدر مهم نمی‌دانم که فکر و ذهن نیروهای انقلابی را درگیر کند و از مجاهدت در تاریخی‌ترین زمان مواجهه جریان حق و باطل یعنی در پیچ تمدنی و در آستانه گام دوم انقلاب اسلامی اذهان و افکار مؤمنین را دچار غفلت نماید.
گام دوم انقلاب قرار است با محوریت جوانان مؤمن انقلابی و حلقه‌های میانی شاهد به حرکت درآمدن آحاد مردم و عزیمت به سوی قله‌های پیشرفت باشیم. در گام دوم انقلاب قرار است این نسل شاهد اضمحلال استکبار جهانی، شکست صهیونیزم بین المللی، نابودی اسلام مرتجع آمریکایی باشد. پس وقت سر خاراندن هم نداریم و باید چشم‌ها را به افق دوخته، دندان‌ها را برهم بفشاریم و همه انرژی جوانان مؤمن به مصابه سپاهیان عدالت صرف پیاده‌سازی امر ولی باشد و لاغیر. لذا شایسته نیست آن‌قدر به حواشی بپردازیم. وقتی همه کفر در برابر همه اسلام ایستاده دعوای زرگری و ایجاد رخنه در صفوف مؤمنین خطاست.

🔻٧) هر آن‌چه تهمت و افترا بود به جان می‌خرم و از برادران مدعی می‌خواهم بر اساس آنچه خود می‌گویند – یعنی سلامت دستگاه قضا – ادله خود را به محکمه و دستگاه قضا ارائه کنند و اگر هم برای تهمت‌های ناروای خود به اینجانب توجیهی ندارند خود و ایشان را دعوت می‌کنم به رعایت تقوی الهی و انذار می‌دهم از روز واپسین و یوم الحساب.

🔻٨) امید است در روزی که استان میزبان شهیدی است که ۳۶ سال آواره بیابان‌های تفتیده مجنون بوده است و زمانی بازگشته که پدر و مادرش هم در این عالم خاکی نیستند؛ امت حزب الله، مشتاقان شهادت، جوانان مؤمن و انقلابی، و دل‌های مالامال از شوق شهادت در سال‌روز ورود امام خمینی(ره) به ایران صف به صف در کنار یکدیگر با خضوع و خشوع، عرض ارادت خالصانه خودمان را به این مسافر کربلا و سرباز خمینی بت شکن نشان داده و با این شهید عزیز، عزیز الله بهاروند و امام شهیدان هم‌پیمان شویم که عمر و آبرویمان و بود و نبودمان را هم‌چون ایشان وقف و صرف اعتلای پرچم لااله‌الا‌الله شود. انشاءالله

✍خاک پای همه بچه‌های انقلابی
میثم کشکولی

اخبار مرتبط