رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
  • کد خبر : ۲۸۰۹
  • چاپ خبر : رزمایش گروه جهادی دامپزشکی بسیج ناحیه دلفان به مناسبت دهه مبارک فجر
فرمانده سپاه ناحیه دلفان:

رزمایش گروه جهادی دامپزشکی بسیج ناحیه دلفان به مناسبت دهه مبارک فجر

فرمانده سپاه ناحیه دلفان گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر رزمایش گروه جهادی دامپزشکی جامعه بسیج جهاد کشاورزی در روستاهای این شهرستان آغاز شد.

سرهنگ پاسدار علی دالوند در گفتگو با خبرنگار بازتاب دلفان گفت: این رزمایش با هدف پایش و معاینه سلامت و بهداشت دام ها و افزایش تولید محصولات دامی در سال جهش تولید در مناطق محروم این شهرستان آغاز شده است.

وی اظهار داشت: در این رزمایش ۲ گروه جهادی با همکاری بسیج مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و اکیپ دامپزشکی شهرستان دلفان در روستاهای محروم منطقه اولادقباد (پاچال، چشمه گشه ، چشمه درویش و…) و دهستان میربگ این شهرستان برای معاینه رایگان دام های سبک مستقر شدند.

وی بیان کرد: گروه جهادی تخصصی کشاورزی و دامپزشکی ظرفیت مناسبی در پایش سلامت و معاینه رایگان دام‌های سبک در مناطق محروم است از این رو گروه‌های جهادی را ساختارمند و با ضابطه بیشتری به کارگیری می‌کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه دلفان گفت: خدمت رسانی گروه‌های جهادی که تعداد ۲۵ مورد معاینه دام سبک توسط دکتر دامپزشک انجام شد و همچنین توزیع ۶۰ برگ بروشور و تراکت مربوط به بیماریهای مشترک بین انسان و دام و دستورالعمل های رعایت و مبارزه با ویروس کرونا در حیوانات بین دامداران عزیز این مناطق توزیع گردید در همین راستا در روستاهای دهستان میربگ جنوبی (نظرآباد، گرگعلی نوروز، نوروزاباد) تعداد ۳۰۰۰ راس دام سبک بر علیه بیماری مشترک تب مالت و ۵۰ قلاده سگ گله بر علیه بیماری مشترک و خطرناک هاری واکسینه گردیدند.

اخبار مرتبط