رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵
  • کد خبر : ۳۶۹۶
  • چاپ خبر : ارائه خدمات عمومی تنها به افراد دارای کارت واکسن کرونا، محدود می‌شود
معاون استاندار لرستان:

ارائه خدمات عمومی تنها به افراد دارای کارت واکسن کرونا، محدود می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: تمامی خدمات عمومی در ادارات و سایر حوزه های خدمات رسان مانند حمل و نقل عمومی از این پس تنها به افرادی ارائه می‌شود که واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

به گزارش بازتاب دلفان “محمود ثمینی” روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا از انجام واکسیناسیون کرونا برای دانش آموزان بالای ۱۲ سال در استان خبر داد و افزود: طبق گزارش های اعلام شده استقبال از تزریق واکسن کرونا در برخی از شهرهای استان کمتر شده است.

وی اظهار داشت: از مردم می خواهیم با توجه به لزوم افزایش ایمنی، نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند که در این مسیر نیازمند همکاری ائمه جمعه و علمای بزرگوار در رابطه با تشویق مردم به تزریق واکسن کرونا هستیم .

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس کشور از پانزدهم آبان ماه، تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است ادامه داد: همچنین دانشگاه‌های کشور در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد از پانزدهم مهرماه به صورت حضوری آموزش دانشجویان را آغاز خواهند کرد و سایر دانشجویان نیز با توجه به انجام واکسیناسیون، از نیمه آبان ماه در دانشگاه ها حضور خواهند یافت.

معاون استاندار لرستان اظهار داشت: با توجه به هماهنگی های بعمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی استان، تمامی افرادی که با دانش‌آموزان در ارتباط هستند مانند رانندگان سرویس مدارس، معلمان، والدین و سایر افراد باید واکسینه شوند.

ثمینی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی در خصوص آخرین وضعیت استان به لحاظ رنگ بندی، ۲ شهرستان رومشکان و چگنی در وضعیت زرد و سایر شهرستان ها در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.

وی یادآور شد: تزریق واکسن به منزله پایان کرونا نیست و هم استانی ها کماکان رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات را در زندگی روزمره لحاظ کنند .

بیش از یک میلیون دُز واکسن کرونا وارد استان شده است و بیش از ۷۰ درصد جامعه هدف تزریق، تک دز واکسن خود را دریافت کرده اند.

انتهای پیام/

  • منبع ایرنا

اخبار مرتبط