رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
  • کد خبر : ۳۶۴۸
  • چاپ خبر : شهرداری در بحث تخصیص یک درصد درآمد سنواتی به ورزش شهرستان همکاری و اقدام کند
مدیر تربیت بدنی شهرستان دلفان:

شهرداری در بحث تخصیص یک درصد درآمد سنواتی به ورزش شهرستان همکاری و اقدام کند

مسلم یوسفی با بیان اینکه یکی از راههای گسترش، توسعه و تقویت ورزش های همگانی و قهرمانی ایجاد اسپانسرهای قوی و حمایت شرکت ها و کارخانه های صنعتی است افزود: بنا به عدم صنعتی بودن شهرستان لازم است دستگاههای اجرائی مشمول ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری بنا به ماده ۵۳ الحاقی از محل اعتبارات خود به ورزش شهرستان کمک نمایند.

مدیر تربیت بدنی شهرستان دلفان در گفت و گو با خبرنگار بازتاب دلفان گفت :در راستای نشاط اجتماعی و سلامت عمومی همشهریان و بنابه فقر سرانه ورزشی شهرستان دستگاه های اجرایی به ویژه شهرداری در قالب بودجه سنواتی ، یک درصد بودجه سالانه خود باستثنای فصول (۱) و (۶)هزینه ای، را به ورزش اختصاص دهند.

مسلم یوسفی گفت: سرانه ورزشی شهرستان را بدون زمین های خاکی بلااستفاده را ۱۸ سانتی متر بیان کرد و گفت: میانگین نورم کشوری حدودا ۱ مترمربع است که لازم است در خصوص این فاصله فاحش تدابیر و ساز وکار ویژه ای اتخاذ شود.

وی گفت: با توجه به مشکلات و خلاهای موجود در بخش ورزش شهرستان اختصاص یک درصد اعتبارات به ورزش شهرستان می تواند آثار مثبتی در رشد رشته های قهرمانی و حرفه ای و ایجاد بسترهایی برای همگانی کردن و شکوفایی ورزش شهرستان باشد که تاکنون این موضوع و سهم اعتبارات ورزش به این شکل محقق نشده است.

یوسفی افزود : بنا به مصوبه مجلس از کل اعتبار ۱ درصد که هر نهاد و اداره ای بایستی به توسعه ورزش اختصاص دهد ؛ ۴۰ درصد به اداره ورزش و جوانان ،۲۰ درصد به توسعه امکانات ورزشی آموزش پرورش و ۴۰ درصد سهم کارکنان آن دستگاهها و ادارات بایستی اختصاص یابد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط