رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
  • کد خبر : ۳۶۸۶
  • چاپ خبر : ۴۲۷ هزار راس دام سبک در دلفان واکسینه شد
مدیر دامپزشکی شهرستان دلفان:

۴۲۷ هزار راس دام سبک در دلفان واکسینه شد

مدیر دامپزشکی شهرستان دلفان گفت: ۴۲۷ هزار راس دام‌سبک در راستای اجرای طرح واکسیناسیون علیه بیماریهای شاربن ( سیاه زخم )تب‌مالت، طاعون نشخوارکنندگان کوچک و آبله در این شهرستان ایمن‌سازی شد.

علی کریم پور در گفت و گو با خبرنگار بازتاب دلفان گفت، واکسیناسیون تعداد ۴۲۷ هزار و ۵۰۰ راس دام سبک بر علیه بیماریهای شاربن ( سیاه زخم )تب‌مالت، طاعون نشخوارکنندگان کوچک و آبله انجام گرفت و همچنین واکسیناسیون ۲۸۰۰۰ راس دام سنگین بر علیه بیماری های تب برفکی شاربن یا سیاه زخم لامپی اسکین تب‌مالت در قالب ۳۰۰ اکیپ اعزامی دامپزشکی به مناطق عشایری و روستایی انجام شد است.

وی ضمن اشاره به عملکرد شش ماهه سال ۱۴۰۰ در بحث نظارت بر کشتارگاه های دام و طیور و مراکز عرضه در جهت ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه اقدامات این شبکه را برشمرد.

مدیر دامپزشکی شهرستان دلفان، در بحث بازرسی های بهداشتی و شرعی لاشه دام سبک ۳۰۴۳ لاشه را بازرسی نمودیم و بازرسی بهداشتی و شرعی لاشه دام سنگین ۱۷۸۹ لاشه و تعداد بازدید از مراکز تولید و عرضه ۴ هزار و ۹۹۵ مورد و در بحث کشف مقدار گوشت و فرآورده‌های ضبطی غیرقابل مصرف هزار و ۵۵۶ کیلوگرم اشاره نمود.

کرم پور گفت: دامداران عزیز ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی  همکاری لازم را با اکیپ های  دامپزشکی اعزامی به مناطق روستایی و عشایری داشته باشند و هر گونه تلفات غیر عادی دام و طیور را در اسرع وقت جهت پیگیری و بررسی لازم به دامپزشکی اطلاع دهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط