رفتن به بالا
  • شنبه - ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۵
  • کد خبر : ۳۷۸۲
  • چاپ خبر : خرید تضمینی، گام مهمی برای توسعه کشت گیاهان دارویی است
مدیر سازمان جهادکشاورزی لرستان:

خرید تضمینی، گام مهمی برای توسعه کشت گیاهان دارویی است

مدیر سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: یکی از مشکلات پیش روی تولیدکنندگان گیاهان دارویی دغدغه فروش محصول در فصل برداشت است که باید با خرید تضمینی برای توسعه این نوع کشت تلاش کرد.

به گزارش بازتاب دلفان، اسفندیار حسنی مقدم،رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در جلسه امضای تفاهم‌نامه خرید گیاهان دارویی بین شرکت خرمان و سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با اعلام این خبر اظهار داشت: طی این قرارداد بسیاری از مشکلات کشاورزان رفع خواهد شد و کشاورزان متقاضی با آرامش می‌توانند به تولید انواع گیاهان دارویی مبادرت نماید، طی این تفاهم‌نامه منافع کشاورزان و منافع شرکت تامین می‌شود.

وی با اعلام اینکه پنج هزارو ۲۲۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص داده شده و سالانه ۱۴ هزار تن از این سطح انواع گیاهان دارویی برداشت می‌شود تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی لرستان برنامه توسعه برای تولید گیاهان دارویی دارد که امسال اجرایی خواهد شد و بر اساس این برنامه طی ۱۰ سال ۱۸ هزار هکتار به سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان لرستان اضافه می‌شود که با تحقق آن زمینه اشتغال ۲۷ هزار نفر به طور مستقیم و ۱۸ هزار به طور غیر مستقیم و در مجموع ۴۵ هزار نفر فراهم می‌شود.

حسنی مقدم ادامه داد: یکی از مهمترین سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی کشاورزی مبتنی بر قرارداد است در کل جهان ۸۰ درصد تولید محصولات به صورت قراردادی است و در ایران کمتر از ۵ درصد است. کشاورزی مبتنی بر قرارداد یکی از حلقه‌های مفقوده بخش کشاورزی به خصوص در حوزه گیاهان دارویی است، لازم است ابتدا به بازار فروش دسترسی یافته و سپس اقدام تولید نماییم و این تفاهم نامه در راستای این امر منعقد شده است.

انتهای پیام/

  • منبع yjc

اخبار مرتبط